Tegevused 2017/18 õa

Novembris uurisime virtuaalreaalsust. Vaatasime läbi VR prillide tähistaevast ja seiklesime vee- ja lõbustuspargis.

Detsember oli jõulude ootuse aeg. Otsisime  koolimajast jõulumärke. Pildistasime neid ning koostasime fotokollaaže.

Jaanuari esimeses pooles tutvusime Lego EV3 robotitega. Hakkasime neid ehitama.

Jaanuari teises pooles uurisime, mis on hologramm. Otsisime internetist huvitavaid hologramme ning vaatasime neid tahvelarvutil läbi püramiidi. Andsime kaaslastele soovitusi padlet veebitahvli kaudu.
Made with Padlet

Tegime ise videot ja fotosid ning kasutades hologrammi rakendust, vaatasime läbi püramiidi enda tehtud filmi ja fotosid.


Veebruaris tegelesime Lego EV3 robotitega. Konstrueerisime neid ning koostasime programmi, et täita linna läbimise ülesannet.


Märts oli MakeyMakey kuu. Õppisime neid vahendeid tundma, mängisime rongisõidulaulu õuntega, proovisime ka proganditega muusikapalasid komponeerida ja programmeerisime Scratchiga.

 

Aprillis käsisme Nukuteatris lavameistrite tööd vaatamas. Nägime teatrilava nii eest kui ka tagant. Saime teada, et ühe lavastuse ülesehitus võib võtta aega kuni 8 tundi ning maha võtmine ja kokku panemine kuni 6 tundi. See on väga täpne ja vastutusrikas töö, millest sõltub kogu etenduse õnnestumine. Osalesime ise etenduse "Värvid" ülesehitusel. Oli väga huvitav. 

 

17. aprillil osalesime Nutikuu raames Südalinna koolis robootikavõistlusel. Alguses oli võimalus tutvuda erinevate robootikaseadmetega. Pärast seda toimus nutiviktoriin, kus oli 3 ülesannet, mille lahendamiseks oli aega 60 minutit või nii kaua, kuni 3 esimest võistkonda on lõpetanud. Ülesandeid tuli lahendada Lego EV3, Ozobot ja Edisson robotitega. Meie kooli esindasid Attila, Mattias ja Karl Artur ning õpetajatest Jürgo Nooni ning Eve Reisalu. Meie meeskond oli väga tubli ja asjalik.


Aprillis ja mais tegelesime Ozobot robotitega. Koostasime ise rada erinevate käsukoodidega ja kasutasime ka tahvelarvuti rakendust.


Mais mängisime QRkoodidega koolimajas fotojahti. Õppisime koostama tahvelarvutis kollaaži.