Tegevused 2018/19 õa

Oktoober - Ozoboti kuu.
 • Joonistasime ise Ozobotile radu, kasutasime erinevaid käsukoode.
 • Õppisime tundma keskkonda https://ozoblockly.com/
Korraldasime Code Week raames õpituba "Ozobotiga läbi Eestimaa". Ülesandeks oli tundma õppida Ozobot roboteid lähemalt. Teema oli seotud Eestimaa 100 ja kultuuripärandiga. Õpitoas osalesid lisaks meile ka õpilased Lasnamäe Põhikoolist. Joonistasime Eestimaa kontuurkaardile Ozobot rajad, mis viisid meie vanaemade-vanaisade juurde või maa-või suvekoju. Joonistasime rajale koodide näol Ozobotile ülesandeid, mõned meist programmeerisid ülesandeid arvutis kasutades Ozoblockly lehekülge. Seejärel otsisime arvutist pilte/infot sihtpunktide kohta. Need printisime välja ning keepisime kaardile. Kuna töö toimus kahes rühmas, siis lõpus tutvustas kumbki rühm oma kaardile kantud kohti, mida Ozobot läbis.


November - 3D printimise kuu.
 • Tutvusime koolis olevate 3D printeritega Prusa i3 ning MakerBot.
 • Õppisime tundma keskkonda https://3dc.io/app/ ning tegime oma esimesed 3D kujundid, mis me ka välja printisime. Osalesime Mektorys 3D printimise töötoas. Saime ülevaate sellest, kuidas 3D printer töötab ning milliseid tehnoloogiaid tänapäeval kasutatakse. Räägiti 3D printerite kasutusalast ja vajalikkusest, printerite põhikomponentidest ja printeri kasutamisest. Saime ise proovida lihtsamat 3D modelleerimist kasutades Tinkercad programmi. Mõnel meist tulid välja toredad mudelid, mis me saime mälupulgal kaasa võtta ning koolis välja printida.Detsember - virtuaalreaalsuse kuu.
 • Tutvusime virtuaalmaailmaga.
 • Otsisime tasuta mänge VR veebipoest. 
 • Mängisime VR lauatennist, pidasime lumesõda, joonistasime ja projekteerisime.


Külastasime VR keskust Futuruum. Meile räägiti virtuaalreaalsuse võimalustest ja toimimisest ning saime ise mängida mänge nii üksi kui ka meeskonnana. Oli väga vahva.

Enne jõule toimusid meie koolis vahvad töötoad. Üks töötubadest oli ka Anima-Nutiklubi poolt ja see oli infotehnoloogia teemal. Külalistel oli võimalus tutvuda Bee Bot, Ozobot ja Lego WeDo2.0 robotitega. Töötuppa tegutsejaid jagus ja üritus õnnestus igati.
Jaanuar - Sphero SPRK kuu.
 • Õppisime tundma Sphero SPRK roboteid ja selle juhtimiseks kasutatavat nutiseadme rakendust.
 • Õppisime, kuidas panna seda robotit joonistama.
 • Proovisime juhtida Sphero SPRK robotit läbi takistuste ja üle silla. 
 • Valmistasime ette läbi viima veebruarikuus toimuvat töötuba. 


                
9. veebruaril viisime läbi Salme Kultuurikeskuses toimuval Põhja-Tallinna lastevanemate teabemessil töötuba Sphero SPRK+ robotitega. Huvi oli suur ja õpihimulisi palju.
Veebruar - aurasmade tegemise kuu.

Õppisime tundma äppi HP Reveal. Pildistasime ja töötlesime fotosid ning koostasime pilti, mis "ärkas ellu".Tutvusime meemide koostamise keskkondadega. Tegime neid ise teemal "Rõõmud ja mured digimaailmas". Vestlesime interneti turvalisusest.

17. aprillil korraldasime koostöös Insplayga nutikuu raames ülelinnalise ürituse õpetajatele "Sõbraks Sphero robotitega", kus ringiõpilased olid abiks praktilises töötoas. 

Märts - MakeyMakey kuu.
Joonistasime ise klaviatuuri ning tegime muusikat. Kasutasime muusika tegemiseks ka iseennast ehk inimpilli ja mängisime "Rongisõidulaulu". Oli väga vahva kogemus. Õppisime ka mängima pala "Kevadel".

Aprill - Strawbees.
Õppisime tundma robootika- ja meisterdamiskomplekti Strawbees. Valmisid vahvad kõrtest robotid ja kujundid, mida sai liikuma panna. Korraldasime robotite võidujooksu.
Meisterdasime tähekest, mis vilkus. Muutsime programmi ja katsetasime erinevaid vilkumise variante.

Mai - eTwinning
Liitusime eTwinningu projektiga "Once upon a time...". Kaasasime sellesse ka 7.a klassi õpilased. Kirjutasime kirju projektipartneritele Poolas ja Portugalis, saatsime neile postipaki.
Algas muinasjutu kirjutamine.