Tegevused 2021/22 õa

September

Õppisme tundma Lego Spike Prime komplekte. Uurisime karpide sisu ja tutvusime anduritega. Tutvusime tahvelarvuti äpiga Lego Spike. Tegime lihtsama roboti ning programmeerisime selle.

Oktoober

Meisterdasime ja programmeerisime roboti Hopper Race. 

Tegime sellest animatsiooni.

Hakkasime valmistuma roboolümpiaks. Valisime olümpial oslaemiseks Spike Prime roboti ning valisime ujumisvõistluse väljakutse. 

November

Tegime ettevalmistusi roboolümpiaks: valmistasime ujula ning pealtvaatajad ja mõned ehitised. Saime tööle ehk iPadiga ühenduse ühe robotiga, mille "saatsime" võistlusele. 

Meisterdasime Lego SpikePrimega roboteid, iga üks sai teha oma soovi järgi. Mõni meist võttis ette suurema projekti, mis jätkub järgmistes tundides. Meie kõige nooremalt liikmelt valmis vahva lumesahk, mis sobib ülihästi novembri lõpupäevadesse, kui sadas maha tänavune esimene lumi. Detsember

Lego SpikePrime komplektid on nii huvitavad, et soovisime nendega jätkata ka detsembrikuus. Vahva on katsetada ja ise leiutada. Mõni projekt on pikemaajalisem, näiteks on meil valmimas skorpion, aga selle valmimine võtab veel aega.  Seega seda tuleb edasi teha veel jaanuariski. 
Meie kõige nooremad liikmed katsetavad vahvaid asju. Meisterdati ja programmeeriti pangaterminal.


Käisime Ajaloomuuseumis, kus saime osa programmist "Jõulud Suurgildis", mis tutvustas keskaja jõulutraditsioone ja võrdles neid tänapäevastega. Saime teada, kuidas elasid inimesed 400-600 aastat tagasi. See oli väga huvitav. Väga raske on ette kujutada, et ei olnud telefone, videoid, animatsioone, roboteid jm. 
Ehtisime jõulupuud keskaja stiilis, tantsisime tolle aja pidustuste tantsu, tutvusime toitudega, mida söödi. Kahvleid-nuge ei kasutatud ja söödi sõrmedega ning käed pühiti laudlinasse. Saime teada, et kartulit ja tomatit Eestis ei kasvatatud ning suhkurt sai osta apteegist. Tutvusime erinevate vürtsidega. Veeretasime erinevatest vürtsidest valmis jõulukäki, mis oli sarnane tolle ajastu roaga. 
See oli väga huvitav programm,  mille käigus saime palju uut teada. Õppekäik oli tore häälestus jõuludeks. 


Norman tegi vahva jõulupuu, millele heli programmeerimine oli tõeline väljakutse. Sellest valmis meie jõulutervitus.